Slider

VINA SKARAMUČA Dingač

Wino bogate, mocne. Ci, którzy nie lubią czuć kwasowości w swoim winie, ale zamiast tego doceniają ciepło i bogactwo dalmackiej czerwieni, rozsmakują się w Dingač. Delikatne aromaty czereśni zbalansowane aromatami karobu, kawy, trufli i suszonych fig. Aksamitne taniny w smaku. Szczep Plavac mali.

Odpowiednie do mięs pieczonych i grillowanych, ciekawe do bigosu. Bogactwo Dingač czyni go także idealnym do samodzielnego delektowania się.

Plavac mali jest najbardziej znaczącym spośród autochtonicznych rodzajów winogron w Chorwacji, powstałych w wyniku krzyżowania dwóch innych autochtonicznych odmian chorwackich: crljenka (Primitivo we Włoszech, Zinfandel w USA) i Dobričić. Realizuje swój pełny potencjał w najbardziej ekstremalnych warunkach w winnicach położonych nad samym Adriatykiem na stromych zboczach półwyspu Pelješac i jest uważany za króla czerwonych win.

Winogrona składające się na Dingač wystawione są na efekt tzw. "Trzech słońc". Po pierwsze, bezpośrednie promienie słońca, wzmocnione przez położenie winorośli w suchym terenie, w dużej mierze pozbawionym deszczu. "Drugie słońce" to odbicie promieni od morza, na jakie winorośl jest wystawiona, gdyż winnica jest pochylona pod kątem 45 stopni. Trzecie "słońce" to odbicie od skały, ponieważ powierzchnia skał jest biała i odbija słońce na krzewach nawet od dołu.

Od wieków są to bardzo cenne winogrona. Pięć do siedmiu razy droższe niż inne winogrona odmiany Plavac Mali ze względu na trudne warunki zbioru.

Wysoka jakość tego wina oraz doskonały smak czyni go genialnym specjałem tego regionu. Dingač jest klasyfikowany jako najwyższy standard uznawany przez chorwacką ustawę - "Vrhunsko Vino" ("Wino najwyższej jakości").


'VINA SKARAMUČA Dingač' has no comments

Be the first to comment this post!

Would you like to share your thoughts?

Your email address will not be published.

Telefon kontaktowy: (+48) 508 490 819
Napisz do nas: hello@rotterdamwinebar.pl
Zarezerwuj stolik: booking@rotterdamwinebar.pl
Telefon kontaktowy:
(+48) 508 490 819
Napisz do nas:
hello@rotterdamwinebar.pl
Zarezerwuj stolik:
booking@rotterdamwinebar.pl
Contact phone: (+48) 508 490 819
Write to us: hello@rotterdamwinebar.pl
Book a table: booking@rotterdamwinebar.pl
Contact phone:
(+48) 508 490 819
Write to us:
hello@rotterdamwinebar.pl
Book a table:
booking@rotterdamwinebar.pl
Slider